Leo Lif fortfarande med i bruttotruppen till Morgondagens Stjärnor
Leo Lif är fortfarande med i den bruttotrupp som presenteras av Ettan Fotboll för morgondagens stjärnor. Den slutliga truppen släpps efter matchomgång 27.
Bruttotruppen består just nu av 36 spelare och för att kvalificera sig så måste man vara född 2004 eller senare, tillhöra en förening i Ettan & ha kontrakt över 2025.
Morgondagens Stjärnor är lite förändrat från tidigare år då det är en samlad trupp som består av spelare från både Ettan Norra och Ettan Södra. Tidigare så möttes ett lag från Norra ett lag från Södra men nu så spelar dom bästa unga talangerna mot norska ligans motsvarighet för att se vilka som helt enkelt är bäst. Den matchen spelas den 23:e november.
Leo Lif är uttagen som back i truppen. Vi vill också passa på att gratulera eskilstunakillen Joel Hedström till uttagningen i bruttotruppen. Joel spelar numera sin fotboll i Umeå FC






